Новини

Війна з росією 2022

Відкритий воєнний напад російских окупантів, за підтримки білорусі, на Україну, розпочатий о 5 годині ранку 24 лютого 2022 року. Вторгнення є частиною російсько-української війни, розв'язаної росією 2014 року, участь у якій росія постійно заперечувала.

Військова кампанія почалася після тривалого нарощування російських військ з листопада 2021 року вздовж кордону України з росії і білоруссю та визнання органами влади путіна 21 лютого 2022 року терористичних утворень на території України — так званих «ДНР» і «ЛНР» — як державних утворень. Неодноразово різні ЗМІ, західні та українські політики розцінювали накопичення російських військ біля кордонів з Україною як підготовку росії до війни з Україною. Практично одночасно російскі окупанти почали неприховане перекидання додаткових військ на окуповані території Донецької і Луганської областей.

Близько 5 години за київським часом 24 лютого президент росії путін оголосив про воєнну операцію нібито з метою «демілітаризації та денацифікації України»; через кілька хвилин почалися ракетні удари по всій Україні, в тому числі поблизу Києва. Окупанти вдерлися до України поблизу Харкова, Херсона, Чернігова, Сум, увійшовши з росії, білорусі, тимчасово окупованого росією Криму та придністров'я. Разом із росією війну проти України веде білорусь: з прикордонних районів завдаються ракетні удари по території України, здійснюються вильоти бойової авіації для нанесення ракетно-бомбових ударів по території України, відбувається передислокація війська та його забезпечення. Контрольоване росією придністров'я (Молдова) також є потенційною загрозою для багатьох європейскіх країн.

Завдяки спротиву української армії і сил самооборони вже в перші дні агресії російська армія зазнала значних втрат у живій силі і техніці. У своїй новітній історії, за оцінками України, росія в усіх війнах, які вона вела, ще не зазнавала навіть приблизно таких великих втрат за такий короткий час. За визнанням західної розвідки, росія зустріла сильніший, ніж очікувалося, опір, що зумовило матеріально-технічні проблеми для її військ, нестачу пального, боєприпасів і продовольства, підрив бойового духу нападників. Швидке об'єднання країн світу для допомоги Україні, як і запровадження потужних санкцій проти росії, стало несподіваним ударом для країни-агресора.

З першого дня вторгнення росія порушує правила ведення війни і масово чинить воєнні злочини. Крім того, російська влада веде інформаційну війну і застосовує пропаганду.
Made on
Tilda